Odontologijos klinikos ir jų teikiamos dantų balinimo procedūros:

Kaip dantis balinom prieš 3000 metų?

 

Kodėl visi taip geidžiai baltai holivudinės šypsenos? Šiuolaikinės odontologijos technologijos siūlo net keletą alternatyvų kaip išbalinti, ištiesinti ir visaip kaip patobulinti jūsų šypseną. Moderniausios dantų gydymo ir higienos klinikos siūlo net keletą dantų balinimo alternatyvų. Balinimas kapomis ( kurį galite pratęsti namuose),balinimas lazeriu ir juostelėmis. Tik profesionalūs balinimas duoda gerus rezultatus. Pamirškit tas balinančios, 3D efekto dantų pastos reklamas, tik specialus balinantis gelis arba lazerinės procedūros sugrąžins jūsų dantims buvusį spindesį.

 

Šypsenas, tai universali valiuta, kurios nereikia keisti. Ji padeda sujungti žmones į bendruomenę, suteikia progą susipažinti su praeiviais ir kartais gelbsti pasirašinėjant verslo sutartis. Taip, ne visi esam kino aktoriai, bet į tokius gali būti panašūs, jei nudailinsime ir pabalinsime šypsenas. Odontologijos klinikos suteikia proga eiliniams pacientams pasijusti ypatingais ir laimingais. Nors profesionalios odontologijos paslaugos išpopuliarėjo palyginti neseniai, žmonija jau nuo seno ieškojo būdų kaip išlaikyti sveikus ir baltus dantis. Kokius metodus prieš profesionalų bandymą taikė žmonija?

 

Nustebsite, bet pirmieji dantų šepetėliai pradėti naudoti dar prieš 3000 metų. Taigi kol nebuvo odontologijos klinikos, egzistavo kitokie dantų priežiūros ir gydymo metodai, bet šepetėliai jau tada buvo neatsiejama burnos higienos dalis. Vis tik pirmieji šepetėliai nebuvo panašūs į dabartinius. Žmonės tada naudojosi medžio šakelėmis su nulupta žieve. Tokia priemonė padėjo pašalinti susikaupusius maisto likučius. Kol europiečiai dantis krapštė ir valė medžių šakelėmis, apie 1400-uosius metus po kr. Kinai išrado šiuolaikiškesnį dantų šepetėlį. Visai greit kalbos apie šią burnos higienos priemonę pasklido po visą pasaulį. Dar ir dabar burnos higienos neįsivaizduojam be dantų šepetėlių.

 

Iki Luji Pasteras atrado bakterijas, dantų šepetėliai buvo gaminami iš dantų šerelių. Po Pastero atradimo medikai pastebėjo, kad tokie dantų šepetėliai išprovokuoja dantenų ligas bei kitas infekcijas. Kas pakeitė gyvūnų šerelius? 1935 metais vienas išradėjas V. Korotersas atrado kitą revoliuciją, nailoną. Būtent dėl nailono buvo sumažinta dantenų ligų rizika. Nuo to laiko gyvulinius šerelius pakeitė nailoniniai. Tokios dantų higienos priemonės beveik niekuo nesiskyrė nuo dabartinių, tačiau praeityje žmonės ėmėsi ir ekstremalesnių dantų gydymo ir priežiūros priemonių.

 

Grįžkime 2000 metų atgal, kai egiptiečiai dantis valydavo su vyno actu ir pemza. Dabar suvokiam, kad tokia ekstremali priežiūra žalinga ir gali pažeisti dantų emalį. Tuo tarpu senovės Romiečiai rinkosi dar drastiškesnį dantų balinimo būdą. Jų dantys nubaldavo dėka žmogaus šlapimo, kuriame ypač daug amoniako, kuris tik laikinai suteikia baltumo įspūdį. Šiuo metu nereikia tokių drastiškų priemonių, kad dantys spindėtų, šiuolaikinės odontologijos klinikos jau peržengė tų 2000 metų ribą.

 

O kur buvo įsikūrusios pirmos odontologijos klinikos? Istorikai jau senai išsiaiškino, kad kirpėjai buvo pirmieji stomatologai. Jie nestokojo specialių įrankių, kuriais galėjo lengvai pašalinti sugedusius dantis.18-19 amžiuje dantų balinimo procedūras ir medžiagas papildė kaustinė rūgštis Vis tik ši rūgštis duodavo tik laikiną rezultatą ir tikrai nemalonų, nes tokio balinimo proceso metu visiškai pažeidžiamas dantų emalis. Tik apie 1800 metais, Italijoje, vienas dantistas pastebėjo, jog fluoras idealiausiai pašalina dantų dėmes. Taip buvo išrastos fluorido pastilės, kitaip žinomi kaip saldainiai. Vaikai pamėgo tokį dantų balinimo metodą.Ilgainiui fluoruotų gaminių seriją papildė dantų pastos, skalavimo skysčiai. Toks idealus dantų higienos preparatas apsaugojo žmoniją nuo sudėtingų dantų ir dantenų ligų. Vis tik ilgainiui fluoras pakeisdavo dantų spalvą, bet ne į šviesiąją pusę. Ant dantų buvo galima įžvelgti dėmeles. Todėl 21-ajame amžiuje pradėta ieškoti kitų dantų balinimo alternatyvų. Šis baltų dantų bumas apėmė visą pasaulį. Dantis balinančių pacientų kasmet tik daugėja. Jie renkasi keletą skirtingų balinimo būdų. Ekstremali burnos higiena jau istorija. Šiuo metu dantis nubalinsite specialiomis kapomis su geliu, lazeriai ir kitais balinančiais skysčiais.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *